1 czerwca odwiedziliśmy Wrocławski Park Technologiczny, gdzie prowadziliśmy szkolenie z zakresu zatrudniania osób w spektrum autyzmu. Do WPT wracamy 26 czerwca z kolejnym szkoleniem.
WPT jest firmą odpowiedzialna społecznie i prowadzi pierwszy w Polsce Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczość SKRZYNIA, który upowszechnia wiedzę i informacje z zakresu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.
W szkoleniu „Wsparcie pracodawcy w procesie zatrudniania (rekrutacji) i dalszej współpracy osób w spektrum autyzmu, w normie intelektualnej” wzięło udział kilkanaście osób z działów HR i finansów, które często prowadzą rekrutacje. Spotkanie prowadziły liderka projektu Respektrum Agata Daczewska z UM Wrocław oraz Małgorzata Dynowska, która w WPT jest Pełnomocnikiem Zarządu ds. Integracji.
– Projekt powstał z potrzeby zagospodarowania mało wykorzystywanych zasobów osób ze spektrum autyzmu. Chcemy uczulić pracodawców, że trzeba ich dostrzec, bo sami zainteresowani nie potrafią poruszać się skutecznie po rynku pracy – tłumaczyły prowadzące.
Spotkanie ma formę szkolenia z częścią praktyczną oraz część warsztatową. Uczestnicy mogą dowiedzieć się m.in. co to są sensoryzmy, jakie są najnowsze badania i statystyki oraz jak pokierować rozmową kwalifikacyjną. Poruszane tematy wywołały ożywioną dyskusję i zrodziły mnóstwo pytań.
Kolejne szkolenie w WPT już pod koniec czerwca.

Back to top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij