Dni Pracodawców 2023

Jak i dlaczego warto zatrudniać osoby w spektrum autyzmu – o tym rozmawialiśmy z przedstawicielami branży hotelarskiej w środę, 25 października.

Sympozjum „Aktualne możliwości wsparcia pracodawców w zakresie tworzenia miejsc pracy” organizował Powiatowy Urząd Pracy w ramach Dni Pracodawców 2023. To cykl szkoleń czy warsztatów z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych oraz Europejskiego Roku Umiejętności. We Wrocławiu PUP postawił na szkolenia dla branży hotelarskiej, która od kilku lat (od czasów pandemii COVID-19) zmaga się z brakiem i dużą rotacją pracowników.

W PUP przy ul. Glinianej gościliśmy około 30 przedstawicieli branży hotelarskiej.

Na początku spotkania o problemach ekonomicznych usług hotelarskich opowiadała dyrektor regionalna Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Joanna Stypa-Loręc. Finansowe formy wsparcia dostępne w urzędach pracy przy w tworzenia nowych zatrudnienia przedstawił Arkadiusz Łukaszów z PUP. Ta prezentacja wywołała bardzo dużo pytań.

Ostatnim punktem sympozjum była prezentacja i warsztat dotyczący zatrudniania osób w spektrum autyzmu, które prowadziły Agata Daczewska z Działu Wspierania Wrocławskiej Przedsiębiorczości UM Wrocławia oraz Małgorzata Dynowska z Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Ankieta ewaluacyjna pokazała, że po szkoleniu poziom wiedzy na temat autyzmu zwęszył się u wszystkich obecnych na sympozjum, jednocześnie forma szkolenia (warsztaty i prezentacja) wszystkim odpowiada.

Większość z nich, mimo obaw (82%) zatrudniłaby osobę w spektrum, natomiast 18% nie miałoby obaw.

Organizatorami sympozjum byli: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, Urząd Miejski Wrocławia – Dział Wspierania Przedsiębiorczości oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Back to top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij