List motywacyjny, to dodatkowa forma autoprezentacji. Dzięki niej możesz opisać swoje dodatkowe zdolności, które nie zostały ujęte w CV.

List motywacyjny nie ma określonych ram i zasad. Jeżeli nie wiesz jak go napisać, możesz skorzystać z różnego rodzaju kreatorów pisania listu motywacyjnego, dostępnych w sieci – na przykład na tych stronach:

 

 

W liście motywacyjnym powinna znaleźć się miejscowość, data, Twoje imię i nazwisko i informacja na jakie stanowisko aplikujesz.

W liście motywacyjnym możesz używać formy Szanowna Pani/ Szanowny Panie…. i skoro jest to forma listu zwracasz się bezpośrednio do pracodawcy. W liście motywacyjnym piszesz dlaczego uważasz, że Twoja kandydatura jest ciekawa i dlaczego warto poważnie brać Cię pod uwagę jako przyszłego pracownika. Możesz opisać swoje cechy charakteru, które w Twojej ocenie będą wartością dodatkową dla pracodawcy.

W intrenecie jest dużo wzorów, ale najważniejsze jest to, żeby w liście motywacyjnym napisać tylko prawdziwe informacje na swój temat. Pracodawca łatwo zweryfikuje wszystko, co napiszesz o sobie.

Uważaj na treść ogłoszenia o pracę i dokładnie przeczytaj czy pracodawca wymaga listu motywacyjnego. Często odrzucane są oferty od kandydatów i kandydatek, którzy złożą za dużo dokumentów, o które pracodawca nie prosi. To czy przeczytasz ogłoszenie ze zrozumieniem, jest także testem dla przyszłego pracownika.

 

 

 

Back to top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij