Miejsce pracy dla osoby w spektrum autyzmu nie wymaga specjalnego przygotowania czy inwestycji. Wystarczy zapewnić, w miarę możliwości, oddzieloną przestrzeń (mobilne ścianki, biurko na uboczu). Najlepiej porozmawiać z pracownikiem o tym, czego potrzebuje w miejscu pracy. W sytuacji braku możliwości odosobnionej przestrzeni, można zaproponować korzystanie ze słuchawek tłumiących dźwięki z otoczenia.
Ważne jest też oświetlenie. Niektóre osoby mają nadwrażliwy zmysł wzroku i zauważają migające świetlówki jako niechciany bodziec.
Zaburzenia sensoryczne dotyczą nie tylko wzroku czy słuchu. Są diagnozowane dla wszystkich zmysłów, także węchu i dotyku. Mogą dotyczyć nadwrażliwości lub niedowrażliwości sensorycznej. Dlatego warto porozmawiać z pracownikiem i dowiedzieć się czy cierpi na zaburzenia sensoryczne i jak się one u niego objawiają. Wówczas łatwo będzie dostosować jego miejsce pracy, zgodnie z potrzebami, co zdecydowanie wpłynie korzystnie na funkcjonowanie w miejscu pracy.
Jeżeli istnieje możliwość stworzenia strefy wyciszenia, gdzie można na kilka minut uspokoić zmysły, pozwoli to znacznie podnieść komfort pracy, a tym samym wydajność pracownika w spektrum.