Rozmowa kwalifikacyjna, to szansa dla pracodawcy, aby dowiedzieć się więcej o kandydacie na pracownika. W trakcie takiej rozmowy pracodawca może zadawać różne pytania. Jest to także szansa dla przyszłego pracownika na przedstawienie siebie jako najlepszego kandydata.

Po pierwsze wygląd.

Należy zadbać o elegancki strój, czyste włosy i paznokcie. Wbrew pozorom jest to jeden z ważniejszych elementów, kiedy chcemy ubiegać się o nowa pracę.

Po drugie czas.

Nie można się spóźnić na wyznaczoną rozmowę kwalifikacyjną. Dobrze jest dzień wcześniej sprawdzić trasę i czas dojazdu na miejsce, najlepiej z około 10-15 minutowym zapasem.

Po trzecie spokój.

Rozmowa z przyszłym pracodawcą może stresować. Warto zabrać ze sobą kopie CV i listu motywacyjnego, aby w każdej chwili móc do nich zajrzeć. W trakcie rozmowy trzeba być sobą, mówić prawdę. Można też zadawać pracodawcy pytania związane z przyszłym stanowiskiem pracy.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca może sprawdzić naszą wiedzę, zapytać także o to co wiemy o jego firmie. Dlatego przed spotkaniem poczytaj o firmie, czym dokładnie się zajmuje, jak nazywa się właściciel oraz zapoznaj się ze wszystkimi informacjami o pracodawcy, które znajdziesz na przykład w internecie.

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się również poprzez wideo rozmowę. Do wideo rozmowy przygotowujemy się tak samo, jak do rozmowy osobistej. Należy zadbać o schludny wygląd, nie wolno się spóźnić i należy zastosować wskazówki opisane powyżej.

Warto poćwiczyć rozmowę kwalifikacyjną z przyjazną nam osobą. To zawsze jest pomocne w redukcji stresu.

 

 

Back to top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij